20231008 121243Dana, 8.listopada 2023. godine pod sv. misom u 11:00 uvedeno je i blagoslovljeno novo ekonomsko i pastoralno župno vijeće župe Srca Marijina Skopaljska Gračanica.

Sv. misu predvodio je mons. dr. Pavo Jurišić gučogorski arhiđakon kojega je na početku sv.mise  pozdravio župnik vlč.Ilija Ivoš zajedno sa vjećnicima i vjernicima u crkvi  (pet  članova ekonomskog i osam članova župnoga  pastoralnoga vijeća) dali su svečanu prisegu da će raditi  kako nalaže statut  za  dobro  župne zajednice i mjesne Crkve.

U  propovijedi mons. Pavo  se spomenuo kako se svakoga osmoga u mjesecu moli za proglašenje Sluge Božjega Josipa Stadlera prvoga vrhobsanskoga nadbiskupa, koji je preminuo 8.prosinca 1918.g., dopisa Sluge Božijeg Josipa Stadlera iz poslanice  upućenog kleru u nadbiskupiji gdje je ukazao kako župnik ili svećenik godišnje  je dužan obići svoje župljane. Naglasio je kako su u tom poslu vijećnici dužni pružiti pomoć župniku. Nadalje, propovijednik se spomenuo Isusove prispodobe u vinogradu i naglasio kako Bog u svima nama traži dobre i vrijedne ljude koji će baštiniti Njegov vinograd te da u svom životu trebamo težiti da budemo vrijedni radnici u vinpgradu Božjemu tj, njegovoj crkvi  ispunjavamo Božiju volju.

Novim  vijećnicima koji su izabrani na mandat od pet godina želimo obilje Božjega blagoslova i uspjeha u radu za dobro župne zajednice i  mjesne Crkve.

Fotografije pogledajte OVDJE