FOTO Sestra Hijacinta (Ljuba) Batinić reda sestara Klarisa boravila u svojoj rodnoj župi

To je bio povod ali i događaj da je sestra Hijacinta nakon 30 godina posjetila župu i  Crkvu gdje je primila svete sakramente i iz ove župe otišla u samostan sestara Klarisa u Split,  nakon otvaranja samostana u Brestovskom pokraj Kiseljaka sestra odlazi tamo gdje i danas živi redovnički  život i zavjete u zatvorenom samostanu, sestara Klarisa. Župnik je izrazio sestri dobrodošlicu i zahvalio za njezine molitve za ovu župnu zajednicu kao i našu Skopaljsku dolinu.

Na kraju Svete mise župnik je sestri Hijacinti darovao sliku poštanske markice župe Skopaljske Gračanice u znak zahvalnosti i sjećanja na dolazak u njezinu rodnu župu. Potom je sestra Hijacinta pozdravila sve prisutne vjernike gdje se nakon mise prvi puta susrela s onima koji su s njom proveli djetinjstvo i pohađali vjeronauk za Prvu Pričest i Krizmu. Sestra je dala podršku u molitvi za sve nas koji živimo na ovim prostorima kao i onima koji su iz ovih krajeva odselili ali su ostali u duhu povezani sa svojim krajem i svojom župnom zajednicom, Crkvom.

Slike pogledajte OVDJE