SLIKE Prijateljski pohod vjernika pelješkog kraja Skopaljskoj dolini

U subotu, 25. listopada, župni zbor sv. Ivana Krstitelja iz Ponikava kod Stona, njih 26, sa župnikom prof. dr. Perom Pranjićem posjetili su župnu zajednicu župe Skopaljaljka Gračanica. U nedjelju, 26.listopada sv. misu  u 9.00 sati, te u 11.00 uz koncelebraciju don Marka Jukića, ekonoma travničkog sjemeništa, vlč. Ilije Ivoša, župnika u Rostovu i župnika vlč. Tadije Ivoša, predvodio je don Pero. Sv. misno slavlje  svojim pjevanjem je uzveličao župni zbor iz Ponikava. Na početku sv. mise župnik don Tadija pozdravio je naše drage prijatelje, te im je zaželio da se osjećaju kod svoje kuće. Jedan smo narod u dvije države, jedan vjera u jednoj svetoj katoličkoj i apostolskoj crkvi, to je ono što nas povezuje i ujedinjuje u ovome misnom slavlju da jedni za druge molimo. Vaša prisutnost s nama i među nama na jedan način je podrška ali i Vaše upoznavanje ovoga dijela Skopaljske doline gdje Vas je većina prvi puta došla u Bosnu. Na kraju misnog slavlja zahvalio je njihovu župniku prof. dr. Peri za sve što je pomogao i učinio za ovu župu. U znak zahvalnosti i sjećanja na Skopaljsku Gračanicu, župnik Tadija prijateljima je daorovao kalež izrađen od maslinova drveta, uz želje da ponovno dođu u naš kraj, što su s oduševljenjem i prihvatili.Kao znak zahvalnosti za naše gostoprimstvo, prijatelji iz Ponikava kao prinos darova darovali su plodove svoje zemlje i svoga rada.

Slike pogledajte OVDJE