SLIKE Novi Toranja na starome mjestu

Zahvaljujući inicijativi župljana i materijalnoj pomoći, župljaninu, Ivici sin Rafe Nikolić- Kovačić, zvani Šampita koji je darovao za toranj 2000€, i Stipi Ilije Kelava iz Bistrice 500€, za zemljane radove i gosp. Huseinu Smajić iz Vesele, koji je darovao građu od crnoga bora da bi toranj dobio svoj stari izgled. Radove je izvodila firma Teret- Inženjering iz Uskoplja. Zahvaljujemo se također svim župljanima na pomoći i podršci na ovako vrijednom i za Skopaljsku Gračanicu ugodnom djelu, koji su svojim marljivim radom doprinijeli da toranj dobije svoj izgled i ljepotu.

Uskoro se nadamo da će staro zvono koje je prije stotinu godina kupljeno za 795 kruna i kako napisa ondašnji župnik vlč. Stjepan Pašalić to je bilo veselja kao da smo ozidali veliku Crkvu, te da slavimo njezinu posvetu. Odsada nas to zvono svaki dan kao glas anđela sjeća u jutro, u podne i navečer, da dignemo za čas srce i pamet gore prema plavom nebu, gdje prebiva naš dobri Otac, da zaboravimo na svagdanji trud i brigu i dušu okrijepimo srdačnom molitvom, da se ojača u radu za vječni spas. Za one koji se žrtvovaše i zvono nabaviše njima u spomen postavi se toranj.

Fotografije pogledajte klikom na OVAJ LINK.