SLIKE: Velika subota

Velika subotaObrede Velike Subote i svečano euharistijsko slavlje predvodio je pomoćni biskup vrhbosanski msgr. dr. Pero Sudar. Obredi su počeli blagoslovom ognja i paljenjem uskrsne svijeće. Simbol ognja i svijetla svoje obredno značenje i slavlje zorno doživljava u Vazmenoj noći, posebno zbog paljenja svijeće, simbola Krista, istinske ognjene riječi koja je postala tijelom.

Potom je uslijedio hvalospjev Uskrsnoj svijeći kojeg je svečano otpjevao vlč. Mario Ćosić suradnik biskupa msgr. Sudara. Nakon obreda uslijedilo je misno slavlje, a uz biskupa su koncelebrirali župnik Tadija i Ilija Ivoš, te vlč. Mario Ćosić. Tijekom prigodne homilije biskup msgr. Sudar kazao je da život čovjekov ne prestaje smrću jer Bog je čovjeku udahnuo dušu koja ga čini besmrtnim. Ona je ta koja čini poveznicu između ljudskog i božanskog, zemaljskog i nebeskog. Na kraju misnog slavlja msgr. Sudar je izrazio zadovoljstvo  prije svega  velikim brojem vjernika, te bio oduševljen postavljenim mozaikom u crkvi i kazao da je ovo jedna od ljepših crkava u našoj nadbiskupiji.

Zahvalio je sjemeništarcima i ministrantima koji su u velikom broju revno služili oltaru Gospodnjem i pohvalio veliki broj mladih vjernika koji su sudjelovali u svetom misnom slavlju. Župnik vlč. Tadija Ivoš zahvalio je biskupu što je prihvatio poziv i posjetio našu župu.

Fotografije možete pogledati u našoj galeriji ili klikom na OVAJ LINK.

Ispis   E-mail