Sveta ispovijed za pripadnike vojnih postrojbi i policije

Sveta ispovijed pripadnicima vojnih postrojbi i policijeDanas na Veliki Utorak u našoj župi, na poziv župnika don Tadije Ivoša, upriličen je susret pripadnika vojnih postrojbi i policije, njih oko 120. Povod ovom susretu bio je sakrament pomirenja (ispovijedi) kojem su pristupili, te sveto misno slavlje koje je predvodio vojni kapelan vlč. Donald Marković, uz koncelebraciju župnika Tadije i Ilije Ivoša, vlč. Olivera Jurišića koji je na  studiju u Rimu, fra Davora Dominovića župnog vikara u Uskoplju te fra Josipa Filipovića župnog vikara u Bugojnu, koji su se odazvali i pomogli pri ispovijedanju.

U uvodnom govoru vlč. Tadija pozdravio je sve prisutne i izrazio im dobrodošlicu, te ih sve pozvao na vanjsku proslavu 100 godina naše župe koja će se proslaviti 13. kolovoza 2011. Vlč. Donald pozdravio je rad župnika, izrazio veliko zadovoljstvo i zahvalio župniku što je omogućio ovaj susret. U homiliji, prisutnima je istaknuo kako mnoge obitelji zbog različitih tradicija zaboravljaju onaj istinski smisao našega najvećeg blagdana Uskrsa.

Također je dodao da bi se svi trebali poistovjetiti s Isusom Kristom, posebno u trenutcima Njegove muke i smrti, jer jedino tada istinski možemo shvatiti  bit Isusova uskrsnuća. Na kraju svetog misnog slavlja vlč. Donald je pročitao  čestitku vojnog Ordinarija msgr. dr. Tome Vukšića, koji je čestitao Uskrs vojnicima i njihovim obiteljima. Nakon euharistijskog slavlja, upriličen je objed i druženje za sve prisutne.

Fotografije možete vidjeti u našoj galeriji ili klikom na OVAJ LINK.