Župi Skopaljska Gračanica darovana tri zvona

Župi Skopaljska Gračanica darovana tri zvonaNakon duge potrage konačno možemo reći da smo jučer 11.04.2011. godine dobili odgovarajuća zvona za našu župnu crkvu. Prijateljska župa iz Njemačke za stotu godišnjicu župe darovala je tri zvona koja će biti postavljena do proslave stote godišnjice župe. Ova zvona su vrijedan dar ovoj župi slavljenici ka o i našem Uskopaljskom kraju. Zvona dolaze iz Njemačke sestarske župe iz Bochuma Srca Isusova, a darovali su je prijatelji iz naše prijateljske župe Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije. Prilikom transporta zvona dovezeni su i bolnički kreveti za potrebe bolnice u Novoj Biloj.

Evo što pišu prijatelji iz Njemačke:

"Nadamo se da smo svi spremni pomoći i biti u stanju izgraditi novo blisko prijateljstvo s župom na Humcu. Dati im podršku za zvona iz Bochuma za katolike u Bosni i Hercegovini, jer je to još jedna prekretnica u našim političkoj i društvenoj predanosti i daljnji korak u prijateljskoj budućnosti sa zajednicom na Humcu."

U nastavku možete vidjeti foto galeriju pristiglih zvona klikom na OVAJ LINK.