SLIKE: Na poziv župnika kardinal Puljić pohodio župu Skopaljska Gračanica

SLIKE: Na poziv župnika kardinal Puljić pohodio župuJedna od triju uskopaljskih župa Skopaljska Gračanica, ove godine slavi 100-tu obljetnicu svoga postojanja . Jubilarna obljetnica službeno će biti proslavljena 13. kolovoza. ove godine.

U okviru ovoga obilježavanja i završetka obnove župne kuće, župu je 13. veljače 2011 posjetio nadbiskup vrhbosanski Vinko kardinal Puljić. Na sv misi u 11:00 sati, kardinal Puljić istaknuo je važnost žive crkve te hrabrio mlade da se ne boje života, dotaknuvši se značaja Deset Božjih zapovjedi, koje vjernik treba osjećati i živjeti unutar svoga bića. Pod sv Misom kršten je mali Dominik treće dijete u obitelji Ivana i Jelene Boškić.

Nakon sv Mise napravljen je uvid u obnovljenu župnu kuću, koja će služiti za potrebe i na ponos župljanima U sklopu iste nalazi se vjeronaučna dvorana. Investitori ovoga projekta su prvenstveno župljani Skopaljske Gračanice na čelu sa župnikom vlč. Tadijom Ivošem župljani su u cilju obnove darovali 430 dnevnica i 65.000 maraka.

Obnovu su također potpomogle i državne institucije, pri čemu se posebno istaknulo Ministarstvo izbjeglih i prognanih BiH sa 20 000 KM.

Dio sredstava osiguran je donacijama dobročinitelja, prijatelja poznanika koji su željeli pomoći župi Skopaljska Gračanica.

Obnova župne kuće rađena je po projektu Arhitektonskog studija A iz Bugojna inžinjera gospodina Zdenka Antunovića, Leona Čosića, Maria Antunovića i statičara gđa Irene Ćosić, a izvođač radova je poduzeće „Korak" iz Uskoplja.

Na kraju sv mise župnik je zahvalio župljanima na sudjelovanju u akcijama kao i njihovim prilozima, a još više na ukazanoj podršci prilikom obnove i izgradnje župne kuće.

Po završetku sv mise i obilaska obnovljene župne kuće župnik vlč Tadija Ivoš goste i dobročinitelje ugostio je u župnoj kući.

Slike svete mise možete vidjeti u galeriji slika ili klikom na OVAJ link

Slike obnove pastoralnog centra možete vidjeti u galeriji slika ili klikom na OVAJ link

Slike obnovljenog pastoralnog centra možete vidjeti u galeriji slika ili klikom na OVAJ link

Ispis   E-mail