Sretan i blagoslovljen Božić!

Sretan i blagoslovljen Božić!Danas nam se Krist rodio, danas se Spasitelj objavio, danas na zemlji pjevaju anđeli, vesele se arkanđeli, danas kliču pravednici: Slava Bogu na visini, aleluja.

Božić je obiteljski blagdan, blagdan kada nam nekadašnja Sveta Obitelj progovara: Dragi kršćani, što je s današnjom „Svetom“ Obitelji? Je li ona danas uistinu obitelj u pravom smislu riječi, ili je nešto sasvim drugo?! Možemo sa sigurnošću uvidjeti da današnja tzv. kršćanska obitelj odstupa od prave nazaretske obitelji koja nas je naučila gledati, slušati, misliti i potpuno upoznati koja se velika i tajna snaga nalazi u ovoj vrlo jednostavnoj, poniznoj i divnoj objavi Sina Božjega. Pitamo zašto je to tako?! Možda tajna leži upravo u onoj snazi koja se nalazi u jednostavnosti, poniznosti i divljenju jednostavnim stvarima. Možda previše kompliciramo. Ne znam, zapitaj se kršćanine!

Neka nas Nazaret podsjeti što je obitelj, zajedništvo obiteljske ljubavi, ozbiljna i sveta ljepota obitelji, sveto i nepovredivo vlasništvo obitelji; neka nam pokaže kako je sladak odgoj u obitelji koji ne može ništa drugo zamijeniti; neka nas nauči koja je prirodna uloga obitelji u društvenom poretku.

Drage župljanke i župljani, dragi prijatelji, braćo i sestre i svi vi koji ste na osobit način povezani s našom župom!

Neka Vam novorođeni Isus bude svjetlo u trenucima tame, izvor utjehe u žalosti, putokaz na životnom putu! Blagoslovljen Božić i sretnu Novu 2011. godinu od srca Vam želi i od Boga moli Vaš župnik!

don Tadija Ivoš