Blagoslov novoizgrađene kapelice i mrtvačnice u Donjoj Ričici

Blagoslov novoizgrađene kapelice i mrtvačnice u Donjoj RičiciU nedjelju 07. studenog 2010. na groblju u Ričici blagoslovljena je kapelica i mrtvačnica. Blagoslov kapelice i mrtvačnice  kao i sveto misno slavlje predvodio je preč.  dr. Pero Pranjić, profesor na bogoslovnom fakultetu u Sarajevu i kanonik stolnog kaptola, uz koncelebraciju braće Tadije i Ilije Ivoš. Prije samog početka svetog misnog slavlja, preč. Pranjić je u procesiji, u kojoj su sudjelovali svi vjernici blagoslovio kapelicu. Kanonici  prvostolnog kaptola  Vrhbosanskog darovali su prelijepu sliku Majke Božje za kapelicu.

U prigodnoj propovijedi istaknuo je kako mi ljudi često bivamo sputavani i kako se umorimo od života te, klonemo duhom i sumnjamo u sve. Svijest o svemu onom što radimo treba biti prisutna u svima nama. Svi trebamo težiti k uskrsnuću i miru, kako onom u nama, tako i prema drugima i jedino tako ćemo moći krenuti naprijed.

Kapelicu i mrtvačnicu je projektirao arhitekt gospodin Zdenko Antunović i Mario Antunović. Financiranje izgradnje kapelice i mrtvačnice svojim sredstvima su pomogli Blaž i Anđa Soldo koji žive u Chicagu (SAD) zajedno s prijateljima kao i mještani Donje Ričice.Blagoslov novoizgrađene kapelice i mrtvačnice u Donjoj Ričici

Na kraju svetog misnog slavlja župnik Tadija Ivoš se zahvalio prečasnom dr. Peri Pranjiću kao i svim župljanima koji su pomogli izgradnju kapelice i mrtvačnice bilo materijalno, duhovno i moralno, a posebna zahvala pripada župljanima koji žive i rade u Chicagu koji i dalje sudjeluju u obnovi župnih objekata. Također zahvaljuje udrugama poginulih i nestalih hrvatskih branitelja, Općine Uskoplje koji su također pomogli izgradnju kapelice s 9 000 KM. Spomenuta udraga je pomagala izgradnji spomen obilježja u Uskopaljskoj dolini (Pidriš, Kandija, Humac i Bugojno). Župnik je zahvalio gospodinu Petru Spajiću i Ivici Bošnjak koji su preko firme Putovi d.o.o. Grude uradili pristup i parking do groblja.

U nastavku možete vidjeti slike blagoslovljene novoizgrađene kapele klikom na OVAJ LINK.

Damjan Soldo