FOTO Obnova i izgradnja kapelica u grobljima: Pavić Polje, Pernice, Gornja Ričica, Okolišće i Kordići

IMG 33157de6795e195a70a0943755b7aad0 VPočetkom mjeseca rujna 2017. godine župljani župe župi Srca Marijina u Skopaljskoj Gračanici sa svojim svećenicima započeli su s izgradnjom kapelice i mrtvačnice u mjestu Pavć Polje, te obnovu kapelica u mjestima Pernice - Mahala, Gornja Ričica, Okolišće i Kordići.  

 Ovim su župljani pokazali vjernost grobovima svojih predaka. U pojedinim grobljima se već duže vrijeme nitko ne sahranjuje. Vrijedni župljani pokrenuli su obnove kapelica u ovim grobljima, te su time pokazali svoje poštovanje prema onima koji počivaju u tim grobljima.

Ovim od srca zahvaljujemo svima koji su pomogli i pomažu da naša groblja imaju dostojne kapelice,  kako i dolikuje ovim mjestima u kojima su nekad živjeli naši preci a sada ovdje u miru počivaju.

Za obnovu kapelice u Gornjoj Ričici zahvaljujemo na pomoći i poticaju vlč. Damjanu Soldi i vlč. Ivanu Soldi, svećenicima koji imaju ukopane svoje pokojnike u ovom groblju. Također zahvaljujemo župljanima: Ivici Boškiću (Mići), Stojanu Boškiću (Kokanu), Jelici Kraljević, Matku (Ivice) Batiniću, Mariji (Ivice) Slipac r.Batinić, Luciji (Ivice) Pervan r. Batinić, Pavi Frnjiću i Niki Boškiću (Bito). Križ za toranj kapelice u Gornjoj Ričici darovao je gosp. Josip (Ante) Ljubas iz Bistrice, kojem je baka Janja Ljubas r. Franjić rodom iz Gornje Ričice. Ovim mu se od srca zahvaljujem.  

Za obnovu kapelice na Okolišću pomogli su: Zoran (Branka) Šimić, Mladen (Branka) Šimić, Ivo Škegro, Jozo Škegro, Stipica Maros, Jozo Lučić, Slavko i Anđa Čurić te vlč. Ilija i Tadija Ivoš.

Izgradnju kapelice i mrtvačnice na Pavić Polju i obnovu kapelice na Pernicama pomogli su: Vlado (Ive) Barišić, obitelj pok. Marijna Petričevića, Ljuban˙(Stipe )Trbara, Nikola (Stojana) Šapina, Niko (Marka) Šapina, Frano (Ivice )Šarić, Nevenka (Vinkića) Batinić, Stojan Boškić (Kokan), Ivka Alvir, Josip (Bože) Čuljak, Mira (Dominka) Nikolić, Marko (Karla) Topić, Frano Batinić (Nano), Vlč. Ilija i Tadija Ivoš,  Stjepan i Jelena Katović, Pavka Šapina, Ivica Boškić (Mića), Josip (Nikole) Buljan, Stipo Kopač (Šempo), Hrvoja Martinović, Ljuba Delač, Nedjeljko Delač, Dragutin (Nikice) Alvir, Ante (Dragutina) Alvir, Milan Petričević, Perica Delač, Kata (Stipe) Breljak, Pavo (Nikole) Bagarić, Josip i Zrinka Crnov, Frano (Ante) Crnov, Zdravko Nikolić  (Braco), Drago (Nikole) Buljan, Ivo Kolak, Luca (Ilije) Bilić, Damir (Marijana) Petričević, Terezija Jurić rođ. Kopač, Nine Kolak, Marija (Ivana) Gašpar, Ivan (Jerke) Alvir - Braco, Palma Jerković rođ. Martinović, Sajka Martinović, Davor (Ivice) Nikolić, Damir(Stipe) Šapina, Josip (Joso) Alvir, Radan Topić (Krcko) i Miroslav Martinović.

Kapelica u groblju Kordićima zbog vremenskih prilika nije dovršena, ali  se nadamo da će do proljetne mise biti dovršena. Njezinu obnovu pomogli su: Ivanko i Ruža Kunkić, Frano (Dominka) Kunkić, Nikica (Dominka) Kunkić, Ilija (Marka) Kunkić, Slavko (Marka) Kunkić, Tonko (Marka) Kunkić, Dragan Kunkić, Stipo i Milka Marinčić, Frano (Pere) Jazvić.

Zahvaljujemo svima koji su pomogli i podržali obnovu i izgradnju ovim kapelica. Nadamo se završetku radova u proljeće kada nam vrijeme dopusti. 

Fotografije pogledajte OVDJE