Misijska nedjelja 24.10.2010. pismo zahvale od Castora

Misijska nedjelja 24.10.2010. pismo zahvale od CastoraIduća nedjelja je misijska nedjelja u kojoj se spominjemo misija i najsiromašnijih među siromasima koji su gladni i kruha i Krista. Život u blagostanju ne smije nam zastrti pogled prema ljudima i cijelim narodima koji pate. U nastavku vam prenosimo u cijelosti pismo zahvale od Castora koji je bio u našoj župi prije godinu dana, a na kraju pisma je i nekoliko slika iz Afrike.

Dragim župljanima, SKOPALJASKE GRAČANICE , braćo Svećenici, Ilija, Tade, Maestro Marijo,TE  svim ostalima, ministrantima, Krizmanicima, prvopričesnicima, bogoslovima, mladim parovima, svim bakama i djedovima, kao i svima ostalima koje nisam uspio spomenuti.  Mir vama!

Približava se misijski dan, a  ja sam svjestan da na tom danu vi na poseban nacin mislite na Afriku, zato mi je drago ovom prilikom vama javiti i s vama dijeliti po riječi o sebi kojeg poznadete i  o Africi u kratko.

Od kad sam otišao iz vaše župe Skopaljska Gračanice, nisam prestao na vas misilti, jer bratsku toplinu koju ste dijelili s menom ne moze se gasiti. Udojmilo mi se jako kako vi živite međusobno, kao i drugi župljani koji su izvan Bosne vraćaju se dijeliti s vama radost i tugu iz vašeg  lipog mjesta.

Čuo sam da ste pokrenuli akciju uređivanje vašeg  župnog stana, rekli su mi vaši župnjnici da se jako dobro odazivate na tu akciju...vjerujte mi i da nisu mi to rekli ne bih o tome nikako sumnjao. Blago svećenicima koji imaju takve vjernike.
Ovom prilikom hoću na poseban način vama zahvaliti na vašoj prilozi, koji ste mi dali od kad sam tamo bio, ne mogu pojedinačno spomenuti tko ali od svakog od vas od djece koji su mi davali i bombon do starije bake i djedove koji su mi davali novac. Vidio sam kako ste mi to srcem svojim učinili i mislio sam što bi napravio s tom parom, i odlučio sam napraviti kuću da moja stara mama ima gdje spavati da  ne misli da će kisa past na nju. Uspio sam veliki dio te kuće srediti i sada u njoj živimo. Hvala vam puno ne samo na samom prilogu nego i na način kako ste to mi davali, jako me je dirnuo jer sam osjećao kako su vaša srca kucala jačije od onog sto ste mi davali. Bog koji daje svakome po potrebi neka daje i vama.

Dragi moji, šta da vam kažem, više osjećam nego li sto mogu napisati, jednostavno mogu reći da BOGU JE LJUBAV i svaki dan kad se probudim kažem sebi TI SI LJUBAV I HOĆU ŽIVJETI U TOJ LJUBAVI. Vi sami možete  o tome svjedočiti koliko toga Bog je učinio kroz ovo vrijeme u toj dolini Uskoplju i Humcu.  Naša bi bila dužnost sačuvati tu Božju ljubavi živeći kao braća kao i do sada, odazivati na ono što Bog od nas traži, evo sada kad obnavljate vaš župni stan, ja kažem vam jer ne pravite to za jednog zupnika, Ile I Tade su samo instrument Božji preko koga Bog vama govori što on hoće od vas. Slušajte kako bi ostali u liniji Božjoj. Vjerujte mi bit će čudesa u vašoj dolini, u poljama u njivama u obiteljima po vasim sobama, onaj koji daje od srca ja smatram da radi nešto za Crkvu koji je Glava sam Isus, taj koji daje ostat će sretan i nosit će blagoslov od Boga tamo gdje Bude išao.

Braćo moja, falite mi jako od srca,
Neka vas Božji blagoslov prati, vašu župu i Uskopaljsku dolinu, želim vam sve najbolje, neka vas čuva Duh Sveti od svake nevolje,  Isusu će biti drago ako mi ostajemo u njegovoj ljubav, da vršimo njegovo misijsko poslanje. Voli i misli na vas uvijek, Castor. Dragi moji  šta da vam kažem, više osjećam nego li što mogu napisati, jednostavno mogu reći  BOGU JE LJUBAV i svaki dan kad se probudim kazem sebi TI SI LJUBAV I HOĆU ZIVJETI U TOJ LJUBAVI .

Misijska nedjelja 24.10.2010. pismo zahvale od Castora Misijska nedjelja 24.10.2010. pismo zahvale od Castora