FOTO Križni put i Svetu misu četvrtog korizmenog petka predvodio mons. don Toma Lučić

FVB 9863Četvrti korizmeni petak 31.03.2017. Križni put i Svetu misu predvodio je domaći sin naše župe Mons. don Toma Lučić, rektor crkve sv. Vlaha (Blaža) u Dubrovniku. I ovaj korizmeni petak u našoj župi okupio se veliki broj vjernika koji su sudjelovali na pobožnosti Križnog puta i na slavlju Svete Mise. U svojoj propovijedi don Toma, inspiriran Isusovom mukom na križu, je rekao kako iz svake patnje i mi možemo izvući nešto dobro i korisno. Kao što je Isusova patnja nama na korist i na spasenje, tako nam i naše patnje često mogu biti korisne i na blagoslov. Don Toma je iskoristio primjer oblaka koji  predstavlja loše vrijeme ali ipak iz njega dolazi koša kao blagoslov. Isto je i s našom patnjom. I iz loših dana i godina u našem životu možemo zadobiti blagoslov.      

Fotografije FOTO VIDEO BORO

Slike pogledajte OVDJE