Poziv na hodočašće u Mariju Bistricu na dan 9.listopada 2010. godine

Marija BistricaOvo je peta godina našeg hodočašća u Marijansko nacionalno svetište Marija Bistrica koje će se održati u Maiji Bistrici dana 9.(subota) listopada 2010. godine.

Na zahtjev svećenika odredili smo subotu, jer im je subotom lakše organizirati hodočašće i doići zajedno u vjernicima. Na to hodočašće pozivam naše vjernike porijeklom iz ovih krajeva, a sada rasute diljem Republike Hrvatske, te je to divan susret s našom nebeskom Majkom, ali i nas međusobno, braćom i sestrama u Kristu. Nadam se da će ovaj poziv i informacija doći do svih koji su zainteresirani i voljni biti u molitvenom zajedništvu u Marijanskom Svetištu u Mariji Bistrici 9. listopada 2010. godine.

Htjeli smo ustaliti termin, da to bude druga subota u mjesecu listopadu. Dobro je prijaviti organizirana hodočašća iz župe, bilo direktno u Svetište, bilo u Ordinarijat kuko bismo Što bolje organizirali hodočašće. Važno je to i radi organiziranih prinosa darova po dekanatima.

Misa počinje u 11 sati. Potrebno je doći prije radi mogućnosti svete ispovijedi i obavljanja privatnog zavjeta Gospi.

Uhodano je da u 14 sati imamo zajednički križni put, te završimo u samoj crkvi Svetišta, nakon čega je povratak svojim kućama.

Ove godine stavljamo zajedničku nakanu: Liječenja naših rana i jačanje nade u buđućnost po zagovoru Marijinom, da raste naše pouzdanje u Boga. Posebno je važno to pouzdanje U Boga u našim obiteljima, gdje je mnogo ranjenosti i potrebno je da raste sigurnost i međusobna ljubav.

Uz iskreni pozdrav svima, želim uspješnu organizaciju hodočašća, te neka Vas prati zagovor naše nebeske Majke i blagoslov Božji!

Vinko kardinal Puljić
nadbiskup vrhbosanski