FOTO Proslava svetkovine Svih Svetih i Dušnog Dana

image 0 02 05 731488bae527cb512a8ab4af471761cf53be7922fefc7fd02f5308ebd795625c V 1U utorak 1. studenog i u srijedu 2. studenog 2016. godine župa Srca Marijina - Skopaljska Gračanica proslavila je svetkovinu Svih Svetih i Dušni Dan. Svečano je bilo na svim grobljima na kojima su se u ova dva dana slavile svete mise za sve pokojne župljane i sve pokojne vjernike koji su pokopani  na dvanaest groblja ove župe.

Bila je to prilika da se župna zajednica ujedini u molitvi za svoje pokojne. Na svim grobljima ove župe okupio se veliki broj vjernika. Posebno je svečano bilo na glavnim grobljima. Ovih dana na grobove svojih pokojnih došli su i vjernici koji žive u inozemstvu, a u župnim grobljima imaju svoje pokojne.

Po odredbi našeg Crkve na svetkovinu Svih Svetih, na Dušni Dan i nedjelju poslije Dušnog dana, vjernici u svim Crkvama, na grobljima mogu dobiti POTPUNI OPROST, koji se može namijeniti samo za pokojne. Da se dobije potpuni oprost potrebno je: Pohoditi crkvu ili groblje gdje treba izmoliti Oče naš i Vjerovanje, primiti sv. Pričest, ispovjediti se ako je potrebno, te izmoliti molitvu na nakanu Sv. Oca Pape. Oprost se dobiva od 31. listopada, pa do ponoći 2. studenog, te od podneva slijedeće subote, pa od ponoći slijedeće nedjelje.

Fotografije pogledajte OVDJE