FOTO Proslavljeni sv. Petar i Pavao u Vilić Polju, župa Bistrica

image 0.02.01.3a71da27948ae2b2a0642508e62155493a832a7806e7afef5cd008aadf3e68f1 VNa svetkovinu apostolskih prvaka sv. Petra i Pavla u filijalnoj crkvi u Vilić Polju, župa Bistrica, proslavljen je patron. U nazočnosti nekoliko svećenika i velikog broja vjernika, Svetu misu je predvodio vlč. Vinko Radić, svećenik vrhbosanske nadbiskupije u mirovini, inače rodom iz skopaljske doline. Na početku Svete mise sve prisutne je pozdravio župnik župe Bistica vlč. Mato Križanac, koji je svima zahvalio na dolasku, te je pozvao vjernike na ljubav i jedinstvo koje su širili sv. Petar i Pavao.

U svojoj prigodnoj propovijedi vlč. Radić je govorio o vjeri apostolskih prvaka sv. Petra i Pavla. Pozvao je vjernike na nasljedovanje ovakve vjere. Na poseban način je istaknuo sv. Petra (Stijenu) i primjer njegove vjere.  Vlč. Radić je pozvao sve vjernike da se mole za sve svećenike, na poseban način za ovogodišnje ređenike.  „Bez svećenika nema ni Crkve, a bez naroda nema svećenika. Pozvani smo na jedinstvo i ljubav u Katoličkoj Crkvi“, zaključio je predvoditelj misnog slavlja.

Proslavi patrona sv. Petra i Pavla prethodila je trodnevna duhova priprava na kojoj je okupljao veliki broj vjernika, kao uostalom i prijašnjih godina u ovom kraju.

Nakon Mise druženja su nastavljena u obiteljskim kućama domaćina „na užinama“ u Vilić Polju.

Fotografije pogledajte OVDJE