Srce Marijino bdije nad Skopaljskom dolinom

Spomendan Bezgrešnog srca Marijina, 12. lipnja, za vjernike Uskopaljske doline i ove godine bila je prigoda da u molitvi i hodočašću provedu vikend.
Crkva na brdu s kojeg se vide Uskoplje i Bugojno te postaje Križnog puta i osvijetljeni križ na vrhu ove impresivne lokacije, simbolično govore o ustrajnosti vjernika ove župe da se vrate i ostanu na svom ognjištu.

I ove godine crkva je bila pretijesna da primi sve župljane i hodočasnike. Uz koncelebraciju dvanaest svećenika susjednih župa i iz Dubrovnika, misno slavlje je predvodio mons. Pero Pranjić iz Sarajeva, koji je puku govorio o značaju Srca Marijina u našim životima. Istaknuo je kako u kolebljivosti u vjeri, naletima malodušnosti i povremenog nepouzdanja u molitvu, ipak konačno treba shvatiti kako ona nema alternative. Nakon sv. mise domaćini župnici, braća blizanci Ilija i Tadija Ivoš, pokazali tradicionalnu gostoljubivost pozvavši sve na okrjepu.

Darko Pavlović