Uređenje dvorišta ispred župne kuće i crkve

Radna akcija rujanNakon brojnih akcija koje su bile u ovoj župi gdje se puno toga uradilo zahvaljujući dobrovoljnim akcijama i požrtvovnosti župljana. Župljani su darovali klesani kamen od uništenih kuća u prošlom domovinskom ratu iz Pernica, Donje i Gornje Ričice, Humca, Lužana te Okolišća. U ponedjeljak 12. rujna 2011. u akcijama je prikupljeno i doveženo klesanog kamena za podzidu dužine 300 metara. Od 16. do 17. rujna 2011. ugradili smo 100 metara dugu kamenu podzidu iznad župne kuće prema crkvi. 26. i 27. rujna izadano je podzida ispred parkinga u dužini od 70 metara visine oko 2 metra. U izgradnji župljani su novčano pomogli prilikom jesenenskih sv misa po grobljima u Zlavast, D. Ričici, Pavić Polju i Humcu. Od prikupljenih sredstava kupuje se samo građevinski materijal dok radove izvode župljani svojim dobrovoljnim akcijama.

Zahvaljujući dobrovoljnim prilozima župljana koji pomažu svojim novčanim prilozima može se vidjeti požrtvovnost i ljubav prema svojoj crkvi. Posebno želimo zahvaliti mladima koji su se uključili u ovu akciju za dobro ove župne zajednice kao i ove Uskopaljsko-Bugojanske doline.

U nastavku možete vidjeti fotografije klikom na OVAJ LINK.

zupa-skopaljska-gracanica.co

Ispis   E-mail