SLIKE Priprema za 100. godišnjicu župe

Priprema za 100. godišnjicu župe

Danas, 28. srpnja 2011. održana je jedna u nizu od akcija uređenja župnog dvorišta. Iako je ovih dana vrijeme bilo kišovito i nije išlo u prilog, u akciju se uključilo 30-ak župljanki i župljana koji su marljivo uređivali župno dvorište. U tijeku se izvode radovi proširenja puta koji vodi do župne kuće i crkve, uređuje se parking te se priprema mjesto gdje će biti smješten oltar za vanjske proslave u župi, pa tako i za obilježavanje 100-te godišnjice koja će biti svečano obilježena 13. kolovoza ove godine te je postavljen novi križ na novoobnovljeni toranj koji je zadobio svoju prijeratnu veličinu i ljepotu, a do glavne proslave krasit će ga još tri zvona koja se postavljaju i elektrificiraju.

Sve ovo ide u prilog činjenici kako su župljani ponosni i vjerni svojoj župi, svojoj vjeri i svojoj rodnoj grudi te kako s velikim oduševljenjem iščekuju obilježavanje proslave 100-te godišnjice.

Posebno se zahvaljujemo poduzeću "TOM" d.d. Uskoplje koji su nam ustupili dizalicu za podizanje križa, poduzeću "BRINA" Posušje d.o.o. koji izvode radove uređenja župnog dvorišta i Općini Bugojno kao i načelniku gospodinu Hasanu Ajkuniću koji je osigurao sredstva za proširenje puta od magistralne ceste (M 16.2) do ulaza u župno dvorište.

Važno je istaknuti da je u protekloj godini dana u akcijama za obnovu župne kuće i uređenja župnog dvorišta sudjelovalo 500-injak župljana koji su svojim marljivim radom pridonijeli uređenju ove župe što je na ponos kako župi tako i Skopaljskoj dolini.

Fotografije možete pogledati klikom na OVAJ LINK.