SVETKOVINA SVIH SVETIH

SvijećaSvetkovinom Svih Svetih, Crkva na putu, u životnoj borbi, slavi ono što se nalazi već u trijumfu, u konačnoj nebeskoj slavi. Nemoguće da slavi svakog pojedinog u slavi, Crkva "jednom svetkovinom časti sve svete". Njihovo je mnoštvo veliko, kako to svjedoči i sv. Ivan u svom Otkrivenju kad kaže: "Vidjeh: evo velikog mnoštva, što ga nitko ne mogaše izbrojiti, iz svakoga naroda gdje stoji pred prijestoljem."

Gospodin je u svome govoru na gori svečano obećao i zajamčio blaženstvo svima siromašnima u duhu koji nisu robovi prolaznih dobara, krotkima, onima koji gladuju i žeđaju za pravdom, milosrdnima, onima koji su čista srca, tolikima u povijesti progonjenima zbog pravde, tolikima potlačenima, obespravljenima, oklevetanima. Svemoćno javno mnijenje koje ovdje čini tolike nepravde, s onu stranu groba bit će osuđeno, raskrinkano, a njegovim će žrtvama čast i sloboda zauvijek biti vraćene. Svi kji su vjerovali u Kristova blaženstva bit će doista i blaženi. Svi koji su morali gledati kako zlo trijumfira nad dobrom, nepravda nad pravdom, ropstvo nad slobodom, klicat će zbog konačnog trijumfa dobra nad zlim.

RASPORED SVETIH MISA ZA SVI SVETE I DUŠNI DAN

NEDJELJA, 29.listopada 2017.
13:00 sati groblje LUŽANI
SVI SVETI (srijeda), 01.studeni 2017.
09:30 sati groblje HUMAC
11:00 sati groblje DONJA RIČICA
13:00 sati groblje PAVIĆ POLJE
14:30 sati groblje KORDIĆI
SPOMEN VJERNIH MRTVIH - Dušni dan (četvrtak), 2.studeni 2017.
11:00 sati groblje ZLAVAST
13:00 sati groblje GORNJA RIČICA
15:00 sati groblje PERNICE- MAHALA
PETAK, 03.studeni 2017.
16:00 sati groblje GRAČANICA
SUBOTA, 04.studeni 2017.
13.00 sati groblje JAZVENIK
16:00 sati groblje OKOLIŠĆE
NEDJELJA, 05.studeni 2017.
13:00 sati groblje ŠUBIĆ

FOTO Fra Ivo Pavić predvodio duhovnu obnovu u župi Skopaljska Gračanica

FVB 1774Fra Ivo Pavić, bosanski franjevac i teolog, nakon tri godine ponovno je došao u župu Skopaljska Gračanica kod Uskoplja. Župnik je župe Šurkovac u BiH koja je zahvaljujući njegovom propovjedanju Evanđelja, postala popularno vjersko središte. Dvodnevna duhovna obnova, koju je vodio ovaj karizmatik, okupila je 23. i 24. listopada oko tisuću vjernika iz različitih krajeva. Župnik velečasni Tadija Ivoš istaknuo je zahvalnost što je fra Ivo, koji je obišao mnoge krajeva svijeta, posjetio i ovu malu župu. Crkva na uzvišenju pored magistralnog puta svjetlo je mještanima kao i mnogim putnicima koji prolaze ovim putem, poručio je župik te dodao: “Ako se čovjek svojim egoizmom odražava u društvu, onda sebe postavlja u središte interesa, a kršćanin mora shvaćati svoj život kao služenje za dobrobit drugoga.“

Potkategorije

Stranica 1 od 90